امروز : دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
تبریک سال 1399
تاریخ ثبت: یکشنبه 10 فروردین 1399 297 بازدید

نوروز برای ایرانیان، عیدی بزرگ و مبارک است. از گذشته‌های دور تاکنون، ایرانی‌ها اولین روز از سال جدید را عید نوروز نام نهاده‌اند و هم‌زمان با شروع بهار و رویش در طبیعت، سال نوی خود را آغاز می‌کنند. سال خورشیدی ایرانیان در اولین روز از ماه فروردین آغاز می‌شود. سال پیش رو، هزار و سیصد و نود و نهمین سال خورشیدی است. در این مقاله، اطلاعات دقیقی از سال 1399 در اختیار شما قرار خواهیم داد. (بهترین تقویم سال 99 را دانلود کنید! به همراه مناسبت‌ها و جزئیات)

لحظه تحویل سال 99 در ایران

لحظه تحویل سال 1399 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران، ساعت 7 و 19 دقیقه و 37 ثانیه روز جمعه 1 فروردین سال 99 هجری شمسی است. در تقویم قمری این روز مصادف با 25 رجب سال 1441 هجری قمری و در تقویم میلادی برابر با 20 مارس 2020 میلادی است.

سال 99 چه سالی است؟ حیوان سال 99

در طالع‌بینی چینی برای هر سال، نام یک حیوان در نظر گرفته شده. در نامگذاری سا‌ل‌ها از نام 12 حیوان استفاده می‌شود، بنابراین بعد از هر 12 سال، نام سال‌ها تکرار خواهد شد. حیواناتی که در نامگذاری سال‌ها از آن‌ها استفاده شده به ترتیب، سگ، موش، گاو، ببر، گربه یا خرگوش، نهنگ یا اژدها، مار، اسب، گوسفند یا بز، میمون، مرغ یا خروس و خوک هستند. حیوان سال 99 موش است و این سال در طالع‌بینی چینی به نام سال موش، نامگذاری شده است. (تاریخ چهارشنبه سوری 98 چه روزی است؟ برای چهارشنبه سوری آماده شوید!)

خصوصیات متولدین سال موش

علاوه بر ماه تولد، سال تولد نیز می‌تواند در بعضی از خصوصیات اخلاقی، تاثیرگذار باشد. به طور مثال، اغلب متولدین سال موش، اجتماعی و خونگرم بوده و کارهای گروهی را ترجیح می‌دهند. البته متولد این سال، دوستان کمی دارد، زیرا شخصیتش در بیشتر موارد درونگرا است و در ایجاد ارتباط با دیگران، بسیار محتاط عمل می‌کند. متولدین سال موش ممکن است در ابتدا، بسیار میانه‌رو و جذاب به نظر بیایند؛ اما بهتر است برای شناخت آن‌ها زیاد عجله نکنید.

یک سفر ساده بسیاری از ویژگی‌های اخلاقی او را بر ملاء خواهد کرد. اگر با یک متولد سال موش همسفر شوید، خواهید دید او در عین حال که صبور و متعادل به نظر می‌رسد، چقدر می‌تواند خشن و تندخو شود. موش‌ها اگرچه به ظاهر خونسرد و آرامند اما نارضایتی، عصبانیت و غر زدن از ویژگی‌های تقریبا ثابت آن‌ها است.

افراد مشهور متولد سال موش

شکسپیر، راسین، جرج ساند، تولستوی، دوفو، ژول ورن، دوده، کاترین منسفلد، شارلوت برونته، آنتوان دو سنت اگزوپری و اوژن یونسکو از مشهورترین افراد متولد سال موش به شمار می‌روند.

رنگ سال 99

در ایران نیز مانند اکثر کشورهای جهان، رنگ سال بر اساس رنگی که در اواخر سال میلادی، توسط موسسه پنتون آمریکا انتخاب شده، تعیین می‌شود. در اواخر سال 2019 میلادی، موسسه پنتون، رنگ آبی کلاسیک را به عنوان رنگ سال 2020 میلادی انتخاب کرد. بنابراین، این رنگ زیبا، رنگ سال 99 در ایران محسوب می‌شود.

سال 99 سال کبیسه است

در تاریخ هجری شمسی یک سال 365 روز دارد. سال رسمی در ایران دوازده ماه دارد، ماه‌های اول تا ششم، 31 روز دارند و ماه‌های هفتم تا یازدهم سی روز هستند. ماه دوازدهم یا اسفند 29 روز دارد که هر 4 سال یک بار، یک روز به آن اضافه می‌شود. سالی که در آن ماه اسفند 30 روز داشته باشد، سال کبیسه نامیده می‌شود. اسفند 99، سی روز دارد.‌

پشتیبانی از تمامی بانک ها-همکاری در فروش فایل - فایل دارم دات کام

بالا